http://doctorzub.com.ua/

Катаральним глоситом називають захворювання порожнини рота, при якому відбувається ураження мови, що супроводжується гострим запаленням. Найчастіше дана форма глоситу проявляється в якості симптому стоматиту і лише в деяких випадках може бути самостійною. Катаральний глосит може бути викликаний невилікуваним карієсом, травмами ротової порожнини, зубними відкладеннями, складнощами в прорізуванні зубів, протезами, опіками ротової порожнини (зокрема мови), отруєнням солями важких металів і навіть надмірним і безконтрольним вживанням алкоголю і курінням. Найчастіше в якості причини катарального глоситу виступає недостатня гігієна порожнини рота.
Наявність даного захворювання також може свідчити про грип, алергії, ГРЗ, захворюваннях шлунково-кишкового тракту та інших захворювань організму.

Симптоми катарального глоситу
При розвитку катарального глоситу у хворого спостерігається набряк тканин мови, наявність на його поверхні щільного нальоту, а також ущільнення і зниження рухливості мови. Внаслідок відторгнення епітелію ділянки атрофії приймають яскраво-червоний колір. Також характерним для катарального глоситу симптомом є згладжування поверхні мови, яке відбувається в результаті ураження мовних сосочків. Люди, які зазнали даного захворювання, відзначають болючість і печіння в області мови, підвищення слиновиділення і притуплення смакових відчуттів. Крім того дане захворювання може спричинити розвиток грибкової інфекції.
Для даної форми глоситу також характерна поява на мові плям сіруватого, а потім і червоного кольору, кордоном між якими виступають жовто-сірі валики. Поступово плями змінюють свою форму і пересуваються по мові. Наявність великої кількості таких плям робить мову чимось схожим на географічну карту. Дані плями, як правило, не переходять у виразки або ерозії, саме тому сильних больових відчуттів не спостерігається. Проявлятися симптоми і ознаки катарального глоситу можуть від декількох днів до декількох місяців. У деяких випадках глосит даної форми може мати рецидивуючий характер. Найчастіше глосит виникає у жінок.
http://doctorzub.com.ua/

Leave a Reply

  • (will not be published)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>